Aktuality 2022/2023

škola v přírodě 5 den

5. den, čtvrtek 23.2.2023 - fotogalerie

škola v přírodě - finální fotogalerie

Ráno jsme se probudili do krásného dne, které nám dopřálo pěkné počasí. Nasnídali jsme se a všichni jsme vyrazili na lyže. Dnes nás totiž čekal velký slalom. Nejprve jela na sjezdovku první skupina, které byla vynahrazena hodina, o níž děti přišly v úterý, kvůli nepřiznivému počasí. A poté všichni projížděli slalom na čas. Všichni začátečníci zvládnou vyjet na pomě až nahoru a sjet obloučky sjezdovku. V mezičase jsme si dali svačinku (koláček) a potom jsme jeli zpět na chatu na oběd. Měli jsme rajskou polévku a kuřecí kari s rýží. Při poledním klidu všechny pokojíčky obešel pošťák. Přečetli jsme si zprávičky z domova, odpočinuli jsme si a vyrazili jsme hledat poklad. Pomocí Inuitské básničky (barevných šipek) jsme se všichni potkali v jednom políčku, kde jsme museli ze sněhu vykopat poklad Franty Motyčky.

Chvíli jsme si ještě stihli zabobovat, nasvačili jsme se a poklad jsme donesli do chaty. A začali jsme balit. Poté nastalo vyhlašování výsledků z velkého slalomu. Každý dostal diplom za splnění lyžařského výcviku a zlatou medaili. Všichni jsme se také stali pravými polárníky, což bylo stvrzeno diplomem od Franty Motyčky. A vrhli jsme se na rozdělování pokladu. Po večeři (buchtičky se šodó) nás ještě čekala koupel, pohádka a pusa na dobrou noc. Už se těšíme, až se zítra sejdeme s našimi tatínky a maminkami před rampou u školky ve 12:30. Tak zítra! Ahoooj doma!