Zimní škola v přírodě - 4. den

Probudili jsme se do mrholivého rána. Rychle jsme se nasnídali a první skupina se už chystala na lyže. Druhá skupina se vydala do Krakonošovy zahrádky, pro další ingredienci do lektvaru. Měli za úkol sesbírat všechny květy dle receptu (podle tvarů a barvy). Posilnili jsme se svačinkou a pak jsme se šli podívat na lyžaře z první skupinky na sjezdovku. Po cestě jsme hráli na bombu, medvěda a potopu. Když jsme se všichni vrátili, čekal na nás moc dobrý oběd vepřové kostky na slanině s těstovinami. Po obědě byl polední klid a opět nás navštívil pan pošťák se zprávičkami z domova. Moc děkujeme, už se nám začalo malinko stýskat, ale těšíme se až vám všechny zážitky budeme vyprávět.

Na odpoledne se skupinky opět prohodily. I přes to, že dnes byla velká mlha, se všichni zdokonalovali v obloučkách a v jízdě na pomě po celé sjezdovce. Posilnili jsme se svačinkou. Před večeří jsme vybarvovali omalovánky a vařili jsme lektvar proti vlčímu pokousání: „Čtverec, obdélník, trojúhelník, kruh, bumpty, damty, žuch. Vaříme lektvar proti vlčím zubům, bumty, damty, tudum. Vaříme Šantu vlčičí, vaříme lektvar z hor, bumty, damty, fór.“

K večeři jsme si pošmákli na krupicové kaši a děti si přidávaly tolik, že vyjedly celý velký hrnec do dna. Poslechli jsme si další příběh z Krakonošových pohádek. Poté už následovala večerní hygiena, pohádka a pohlazení na dobrou noc. A už se nemůžeme dočkat zítřejšího slalomu.