Aktuality 2022/2023

škola v přírodě 1 den

Den první-fotogalerie

 

1.      Den

U školky jsme nasedli do autobusu a zamávali jsme maminkám a tatínkům. Vyjeli jsme směr Pec pod Sněžkou na Expedici na severní pól po stopách Franty Motyčky. Po cestě nám pan řidič zastavil na svačinku, které nám nachystaly maminky. Zanedlouho jsme vystupovali a čekal nás pěší výstup k chatě Milíře.

Když jsme dorazili, zabydleli jsme se v pokojíčkách a vybalili jsme vše potřebné. Každý pokoj byl označen obrázkem (polární medvěd, mrož, velryba, tuleň, husky, polární liška, zajíc, vločka, iglú, rampouch...). A začala volná zábava na pokojích, někdo hrál pexeso, jiný prohlížel časopis nebo vybarvoval obrázky z domova.

Poté nás svolala písnička „Na stanici polární“ k večeři. Měli jsme moc dobré šunkofleky, většina odevzdávala prázdný talířek. Po večeři jsme se seznámili s pravidly, která budou panovat po celou dobu našeho pobytu. Seznámili jsme se také s polárníkem Frantou Motyčkou, který se narodil v Lednici na Moravě. Měl rád zimu, sáňkování, lyžování a koulování. Celý život žil za polárním kruhem mezi domorodci a nashromáždil velké bohatství. Když zestárnul, ukryl své bohatství na severním pólu. Mapu k němu nechal v Lednici a vrátil se zpět na severní pól. Od té doby ho už nikdo nikdy neviděl. Po příběhu o panu Motyčkovi jsme se vrhli na vybarvování expedičních omalovánek.

Proběhla večerní hygiena a čtení pohádek, které si některé děti přivezly z domova. Už se nemůžeme dočkat zítřejšího lyžování.