Aktuality 2022/2023

škola v přírodě 2 den

2. den, pondělí 20.2.2023 - fotogalerie

V noci neukápla ani jedna slzička a my jsme se probudili do lehce větrného rána. Naplnili jsme si bříška dobrou snídaní ve formě švédských stolů. Někdo si dal rohlík s marmeládou, medem, sýrem nebo šunkou, jiní si dali křupínky s mlékem nebo jogurtem.

Po snídani jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina začátečníků se svezla rolbou na vlek Černý důl, kde si osvojili základy lyžování, brždění, chůzi a jízdu v pluhu. Druhá skupina pokročilých vyrazila hned za chatu na kopec bobovat a po svačince (sušence a čaji) si děti vyzkoušely, jaké to je, když Inuité zapřáhnou psy do saní. Nejdříve vezly prázdné saně, poté vezly figurku malého Inuitu, a nakonec i jednoho velkého budoucího polárníka, nejlehčího člena skupinky. Jejich úkolem bylo projet mezi brankami a nevyklopit Inuitu ani polárníka.

Na oběd jsme se zase všichni setkali a po teplé hrachové polévce s krutony a kuřecím soté s rýží se jen zaprášilo. Po obědě následoval odpočinek a během toho každý pokojíček navštívil pan pošťák. Všechny děti měly velkou radost ze zpráviček od vás z domova.

Odpoledne se skupinky prohodily. Ve skupince pokročilých všichni jezdili samostatně na vleku a prováděli různé cviky, které jim instruktoři předváděli v jízdě dolů v hadu za sebou. Druhá skupinka šla bobovat a vyzkoušela si také psí spřežení. Energii jsme doplnili svačinkou v podobě chleba se šunkou a jablíčkem.

Po návratu zpět na chatu jsme si užívali volno, každý na svém pokojíčku. A děti vám na oplátku namalovaly obrázky na korespondenční lístky. K večeři jsme měli uzené s bramborovou kaší. Poté už následoval večerníček, hygiena, pohádky a pohlazení na dobrou noc. Dobrou noc!