Hrajeme a učíme se spolu – Záchranné složky a lidské tělo – úvod pro rodiče

 

Vážení rodiče,

v odkazu ,,Hrajeme a učíme se spolu - Záchranné složky a naše tělo “ jsme pro Vás a Vaše děti připravili další náměty a činnosti, které jsou pro zábavu, hraní ale i pro povinné předškolní vzdělávání. Je to třetí pokračování a téma je spojeno s aktuální problematikou v současném životě. Týká se těch, kteří to ve svojí profesi nemají vůbec lehké. Naopak, v těžkých podmínkách se starají o zdraví ostatních a dělají všechno možné a často i nemožné pro ochranu a záchranu nás všech. Jsou to zdravotníci, hasiči, policisté. Zato jim vyjadřujeme velké poděkování a nekonečný obdiv. Téma souvisí s ochranou našeho těla a zdraví, tak je také součástí tohoto tématu a pro nás opakováním.

Podle Vašich možností, času a chuti si opět můžete vybrat z jednotlivých doporučených námětů, her, činností, úkolů, které najdete pod jednotlivými odkazy.

Opět zmiňujeme možnost využití i interaktivní zábavné učení formou Barevných kamínků, které děti znají a které jsou pravidelným doplňkem hry a vzdělávání u nás v mateřské škole. Odkaz je níže v aktualitách a v současné době je zpřístupněno zdarma. 

Nacházíme se v době, která je pro všechny nová a jiná. My dospělí se dokážeme rychle přizpůsobit změnám a odůvodnit si ji. Děti ale kolem sebe vnímají situace, které si vysvětlit nedokáží. Je na Vás rodičích jak dítěti přiblížíte a vysvětlíte to, co vidí a vnímají kolem sebe. Pro zpřístupnění informací dětskému chápání doporučujeme publikaci,, Ahoj, já jsem Korona!“, kterou najdete v odkaze i společně s manuálem jak tyto informace dětem přiblížit.

Přejeme Vám, ať máte radost ze společného povídání, hraní, učení, cvičení, zpívání i tvoření, které vám pomůže překonat toto nouzové období.  

Mějte se hezky, užívejte si to společně hravě a zdravě a najděte si důvod, proč se usmívat i pod rouškou.

 

Mgr. Jitka Janouškovcová                                                                                             

ředitelka školy

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
ahoj-ja-jsem-korona-verze-2.pdf 1167.8 Kb
k-pouziti-materialu-ahoj-ja-jsem-korona-cz-20200321.pdf 99 Kb