škola v přírodě 3 den

3. den, úterý škola v přírodě 21.2. - fotogalerie

 

Po propršené noci jsme se probudili do deštivého rána. Posilnili jsme se výbornou snídaní ve formě švédských stolů, tentokrát byly navíc čokoládové kuličky s mlékem. A protože hodně foukalo a padal ledový déšť, tak jsme se po dlouhém rozhodování na doporučení pana vlekaře, který vlek ani nespouštěl na sjezdovku nevydali. Proto jsme se rovnou vrhli na bludiště, které kvůli počasí neprobíhalo venku ale uvnitř. Děti si tak vyzkoušely, jaké to je, když polárníky postihne sněžná slepota a nevidí ani na krok. Jeden polárník měl zavázané oči a druhý ho navigoval skrz bludiště pomocí pokynů a provázků.

Pak na nás v jídelně čekala moc dobrá svačinka, a to čokoládová kobliha. Poté jsme vyráběli vlaštovky, tančili na písničky, vybarvili jsme obrázky a také jsme namalovali obrázky do návštěvní knihy. Snědli jsme polévku a guláš a odpočinuli jsme si. Počasí se uklidnilo a my mohli vyrazit ven. První skupina šla na procházku ke sjezdovce a poté děti postavily u chaty sněhuláka. Druhá skupina vyrazila podle plánu na lyže, kde si děti vyzkoušely jízdu s hůlkami a na skokánku.

K večeři jsme měli rizoto a na přídavky se stála fronta. Po večeři jsme se osprchovali, přečetli pohádku a nachystali se do postýlek na dobrou noc. Zítra už by pršet nemělo, a tak se už nemůžeme dočkat, až budeme zase na sjezdovce za hezkého počasí.