Zimní škola v přírodě - 1. den

Zamávali jsme u školky maminkám a tatínkům a vyjeli jsme autobusem směr Pec pod Sněžkou. Za první zatáčkou byly všechny slzičky pryč a všichni jsme se těšili, jak to na chatě Milíře bude vypadat a kolik tam bude sněhu. Po cestě nás čekala jedna zastávka na Benzině, kde jsme snědli ty dobré nachystané svačinky z domova. A cesta autobusem mohla pokračovat. Jeli jsme přes kruhový objezd, kde jsme viděli Rýbrcoula (ducha hor Krkonoš).    Za chvilku už jsme byli na parkovišti v Peci pod Sněžkou, kde na nás čekal pan majitel s autem z chaty Milíře. S panem učitelem naložili všechny věci a my jsme se vydali pěšky na chatu.

Když jsme dorazili na chatu, čekala na nás moc dobrá gulášová polévka. Poté jsme vybalili všechny věci, uložili věci do lyžárny a užili jsme si chvilku se svými spolubydlícími na pokoji, hráli jsme hry a prohlíželi knížky.

V pět hodin jsme se sešli ve společenské místnosti, kde jsme se seznámili s celotýdenním programem, s mapou, na které jsou zakresleny zkoušky, které musíme překonat, abychom získali Rýbrcoulův poklad. Pomáhat mu budou skřítkové Pidižvíkové, kteří budou v každém pokojíčku. A provázet nás všemi zkouškami bude sova Sýc, který za námi přiletěl až na chatu Milíře. Vylosovali jsme si obrázky, kterými budou označeny naše pokojíčky (Muflon, Divočák, Sova, Čížeček, Datel, Jelen, Zajíc, Čolek, Liška, Veverka, Jezevec). A seznámili jsme se s pravidly, které budou na chatě Milíře panovat celou dobu pobytu.

K večeři jsme měli moc dobré kuřátko s rýží. A poté nás čekal už jen večerníček a večerní hygiena. Už se nemůžeme dočkat zítřejšího lyžování! Jo a mamko a taťko, babičko, dědo, sourozenci a všichni další, kdo se díváte, fotky jsou ve Fotogalerii ve složce Školy v přírodě.