Zimní škola v přírodě - 2. den

První noc byla bez slziček a všichni jsme se probudili do krásného lehce mlhavého zimního rána. Vyčistili jsme si zuby a oblékli se. Po svolávací písničce na nás čekala výborná snídaně v podobě švédských stolů (čaj, rohlíky, marmeláda, sýr, šunka, spousta zeleniny, lupínky). Když jsme naplnili svá bříška první skupinka se vydala na lyže a druhá skupinka plnila první zkoušku na Liščí louce. Měli jsme za úkol najít 5 liščích ocásků schovaných ve sněhu. Občerstvili jsme se svačinkou a vydali jsme se na bobování.

Vše mokré jsme dali usušit a už nás svolávala písnička na oběd – čevabčiči s bramborem, někteří si i přidali, asi jim vyhládlo. Poté byl polední klid a pokojíčky obcházel pošťák s prvními zprávičkami z domova. Měli jsme obrovskou radost. Na odpolední program se skupinky prohodily.

První krůčky začátečníků na lyžích byly dnes velmi zdařilé. Mírně pokročilí a pokročilí se zdárně poprali s pomou a užívali si cvičení na sjezdovce se skvělými instruktory Luckou a Tomášem. Když jsme se opět vrátili na chatu, dali jsme sušit všechny věci do vyhřáté sušárny, která stihne na chatě Milíře vše usušit velmi rychle, takže ráno budeme mít vše suché a už se těšíme na další úkol a lyžování.

Na večeři a všechen program nás svolává znělka z Krakonoše a lyžníků. Před večeří jsme si ještě pohráli na pokojích a poté jsme vybarvili omalovánky se skřítky. Sýs nám dal klíč za splnění prvního úkolu je stejný jako Rýbrcoulův ocas.

K večeři jsme měli těstoviny se špenátem a kuřecím masem. Po večeři jsme se dívali na večerníček, poté proběhla večerní hygiena, paní učitelky nám přečetly pohádku a popřály nám dobrou noc! Nemůžeme se dočkat zítřka, tak rodičové a všichni ostatní, kdo čtete naše zprávičky, přejeme vám také dobrou noc a sledujte fotogalerii, každý den tam přibydou nové snímky.