Zimní škola v přírodě - 3. den

Dnes jsme se probudili do krásného rána, sice bez sluníčka, ale i bez mlhy s krásným výhledem na hory. Vyčistili jsme zuby, užili jsme si snídani ve formě švédského stolu. Rozdělili jsme se stejně jako včera na dvě skupiny, první skupina šla lyžovat a druhá plnila druhý úkol. Musela se vyškrábat po zamrzlém temném vodopádu a na vrcholu sebrat jednu kapku (první ingredienci), abychom mohli vyrobit ochranný lektvar (Šantu vlčičí) proti vlčímu kousnutí. Ve zdolání vodopádu nám bránily ulomené ledové kry. Pidižvíci nás troubením varovali před padacími rampouchy, které nám také ztěžovali cestu. Dali jsme si svačinku jak po zdolání vodopádu, tak na sjezdovce a pokračovali jsme v bobování a v lyžování.

Když jsme se všichni společně sešli na chatě, za chvilinku nás svolávala písnička ke společnému obědu. Dnes byl moc dobrý guláš s knedlíkem. Poté následoval polední klid a opět nás navštívil pan pošťák se zprávičkami z domova. Včera jsme namalovali korespondenční listy, které jsme vám dnes ráno poslali, tak kontrolujte schránku.

Po obědě jsme si skupinky opět prohodili. Začátečníci dnes potrénovali obloučky a vyjeli na pomě až nahoru, pokročilí a mírně pokročilí zdokonalovali obloučky různými cvičeními s instruktory Tomem a Luckou. Před večeří jsme si ještě chvilku pohráli na pokoji, potom jsme ve společenské místnosti malovali na velký papír zážitky ze školy v přírodě. K večeři jsme měli rizoto s červenou řepou. Moc jsme si pochutnali a poté jsme se šli podívat na večerníček. Po večerníčku jsme se umyli, přečetli jsme si pohádku a vyčerpaní plní zážitků rychle usnuly. Těšíme se na zítřejší lyžování a na navštívení Krakonošovy zahrádky. Dobrou noc!